ZARZĄD OBIEKTÓW SPORTOWYCH W KOSZALINIE

W sobotę, 29 marca, orlik na osiedlu Unii Europejskiej tętnił życiem do późnych godzin wieczornych. Odbył się tu wiosenny turniej piłki nożnej w trzech kategoriach wiekowych.

W słoneczne popołudnie na orliku zjawiło się około ok. 90 miłośników futbolu, którzy zapragnęli rywalizować sportowo na zasadach fair play. Po solidnie przeprowadzonej rozgrzewce naprzeciw siebie stanęły przedszkolaki. W tej kategorii zgłosiły się dwa zespoły. Wynik miał drugorzędne znaczenie, bo myślą przewodnią meczu była wspaniała zabawa. Po zakończeniu rozgrywek każdy młody piłkarz otrzymał dyplom i medal.
Następnie rozpoczęła się rywalizacja w kategorii średniej. Stanęły do niej cztery ekipy (UE, FC Kabanosy, FC Bananowce, Czarne Owce). Natomiast w kategorii starszej startowało pięć drużyn, w tym debiutujące w orlikowym turnieju zespoły z ościennych gmin (Świeszyno, Nowe Bielice, Kołowrotek, Dream Team, De Facto).
Tradycyjnie, o godzinie 17, został rozegrany mecz pomiędzy zaproszonymi gośćmi a mieszkańcami osiedla Unii Europejskiej. Tym razem na sportowo rywalizowali dziennikarze. Mecz toczył się w miłej atmosferze, choć nikt nie odpuszczał i nie dawał taryfy ulgowej. Zwycięzca pojedynku wzniósł okazały puchar, ufundowany przez animatorów orlika. Zwycięstwo odnieśli mieszkańcy.
Turniejowe mecze były jak zwykle zacięte. Należy także odnotować, że kolejny raz grającym towarzyszyła muzyka. Tym razem były to utwory polskiego hip-hopu.
Najsympatyczniejszą drużyną turnieju okazała się ekipa ze Świeszyna, która bawiła się przy okazji wspaniale dopingując młodszych kolegów. W prawdziwie wiosenna sobotę na osiedlu Unii Europejskiej kolejny raz nie zawiedli młodzi sportowcy. Organizatorem imprezy był Zarząd Obiektów Sportowych. W organizację turnieju jak zawsze aktywnie włączyła się Rada Osiedla Unii Europejskiej, a sponsorem była firma Netto. Nad sprawną organizacją imprezy czuwali animatorzy orlika - Jarosław Piotrowski i Sebastian Tałaj.

WYNIKI TURNIEJU

Kategoria I
I miejsce – FC Bananowce
II miejsce – Czarne Owce
III miejsce – FC Kabanosy
IV miejsce – UE
MVP - Marcin Dereń
Bramkarz - Tomasz Tomankiewicz
  Kategoria II
I miejsce – Nowe Bielice
II miejsce – De Facto
III miejsce – Dream Team
IV miejsce - Kołowrotek
V miejsce - Świeszyno
MVP - Krystian Walczak
Bramkarz - Dawid Szymański
 

Copyright © 2019 Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone.  Tworzenie stron internetowych   polityka cookies   klauzula informacyjna