ZARZĄD OBIEKTÓW SPORTOWYCH W KOSZALINIE

14 kwietnia oficjalnie ruszyła promocja Biegu Herkulesa – wyjątkowej imprezy sportowej, która zadebiutuje w Koszalinie 26 lipca tego roku. O imprezie mieszkańców miasta poinformowali Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, Jakub Pyżanowski, prezes ZOS sp. z o.o oraz Arkadiusz Kozak, kierowników obiektów orlik, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Do udziału w imprezie ZOS sp. z o.o. zaprasza wszystkich entuzjastów biegania – tej najbardziej naturalnej dyscypliny sportowej. Zarówno uczestnikom, jak i widzom gwarantujemy wiele niezapomnianych emocji i wrażeń, które zapewni im to niezwykle widowiskowe, przemyślane i zaplanowane z pomysłem wydarzenie.
Takiej imprezy jeszcze w Koszalinie nie było. Start i meta „Biegu Herkulesa” będą wyznaczone na Stadionie Sportowym „Bałtyk” przy ul. Stawisińskiego. Sześciokilometrowa trasa, którą pokonają biegacze, będzie trudna i urozmaicona. Każdy z zawodników musi wykazać się sprawnością fizyczną, mierząc się z 12 przeszkodami, symbolizujących 12 prac Herkulesa. Jakie to będą przeszkody? Część z nich można już dziś zobaczyć na stronie www.biegherkulesa.pl, inne organizatorzy zdradzą przed samą imprezą. Na stronie www.biegherkulesa.pl na bieżąco prezentowane będą wszystkie interesujące, ważne, praktyczne i przydatne informacje związane z Biegiem.

Bardzo ważne – impreza ma się stać ważnym elementem promocji nowej inwestycji w mieście – koszalińskiego zalewu na zbiorniku retencyjnym. Trasa Biegu będzie biegła wokół zalewu i dalej Dzierżęcinką w kierunku Parku Książąt Pomorskich. Założeniem imprezy jest promowanie Koszalina jako miasta ludzi aktywnych, miasta, które stwarza mieszkańcom wiele możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.
Bieg to impreza ogólnopolska – bardzo cieszy nas, że pozyskaliśmy do współpracy niesłychanie popularny program radiowej Trójki „Biegam bo Lubię”, aktywizujący od lat środowiska biegaczy – zarówno profesjonalne, jak i amatorskie.
W Biegu Herkulesa może wziąć udział 480 osób, które wystartują w kolejnych turach, w godzinnych odstępach. O godz. 18 zaprosimy zawodników do udziału w biegu zespołowym.
O godzinie 11 najmłodsi biegacze wezmą udział w MINIBIEGU HERKULESA, a o godz. 14 odbędzie się bieg wyłącznie dla kobiet.

Copyright © 2019 Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone.  Tworzenie stron internetowych   polityka cookies   klauzula informacyjna