ZARZĄD OBIEKTÓW SPORTOWYCH W KOSZALINIE

Przez całą sobotę, 17 maja, na orliku na osiedlu Unii Europejskiej trwał turniej piłki nożnej w trzech kategoriach. W słoneczny dzień zjawiło się około 200 osób (23 drużyny), które zapragnęły na sportowo spędzić czas. Po rozgrzewce naprzeciw siebie stanęli najmłodsi. W tej kategorii zgłosiło się sześć zespołów. Mecze toczyły się w atmosferze fair play a ich myślą przewodnią była zabawa. Następnie rozpoczęła się rywalizacja w kategorii gimnazjum, do której stanęło osiem ekip. Mecze były zacięte, emocje sięgały zenitu. Należy odnotować, że tym razem puchar powędrował do zespołu „FC Rokosowo”. O godzinie 17 rozpoczęła się rywalizacja najstarszych uczestników. Zgłosiło się siedem ekip. Zwycięstwo odniósł zespół „Wyszewo”, który w dramatycznym meczu wygrał z zespołem z Nowych Bielic (w regulaminowym czasie był remis 1:1, w karnych 5:4).

Tradycyjnie odbył się mecz specjalny, w którym mieszkańcy osiedla Unii Europejskiej zmierzyli z drużyną Stowarzyszenia „Młodzi Młodym”. Marta Wołoszyn, prezes Stowarzyszenia, z liczną grupą przyjaciół kibicowała swoim podopiecznym. Na wyróżnienie w tym meczu zasłużyli bramkarz Radek Starzyk i Kacper Kowalski. Po zaciętej walce i niezapomnianych emocjach zwyciężył zespół mieszkańców 2:1 i to on wzniósł w górę puchar, ufundowany przez animatorów. Po zakończeniu każdej kategorii odbyła się dekoracja ekip. Zawodnicy otrzymali drobne upominki. W każdej kategorii wyróżniono najlepszego bramkarza, MVP turnieju. Przyznano także tytuł najbardziej ambitnego piłkarza. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wystąpią w kolejnym turnieju i będą starali się zagrać jak najlepiej.
W sobotę na osiedlu Unii Europejskiej kolejny raz nie zawiedli młodzi sportowcy, którzy pokazali, że warto uczestniczyć w takich imprezach, świetnie się bawić i integrować. Sponsorami imprezy byli: ZOS Koszalin, Rada Osiedla Unii Europejskiej oraz sieć sklepów Netto. Patronat medialny objęły Radio RMF Maxxx oraz portal Koszalininfo i gazeta „Fakty Koszalińskie”. Nad sprawną organizacją imprezy czuwali animatorzy Jarosław Piotrowski i Sebastian Tałaj.

WYNIKI TURNIEJU

I Grupa:
1. Akademia III Wieku
2. Fc Trója
3. UE

II Grupa:
1. FC Rokosowo
2. Kołowrotek
3. FC Kabanosy
4. FC Drewno
III Grupa:
1. Wyszewo
2. Nowe Bielice
3. LZS Kukuła
4. EXTRADACH
 

Copyright © 2019 Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone.  Tworzenie stron internetowych   polityka cookies   klauzula informacyjna