ZARZĄD OBIEKTÓW SPORTOWYCH W KOSZALINIE

Dzisiaj (9 czerwca) rozpoczął się kolejny remont nawierzchni giełdy towarowo-samochodowej. Tym razem wymieniony zostanie zniszczony asfalt w części położonej przy ul. Orląt Lwowskich, powiększy się także plac giełdy samochodowej.

Remont wykonuje wyłoniona w przetargu firma COLAS Polska. Dzisiaj frezowana jest nawierzchnia, jutro zostanie położona pierwsza, wiążąca warstwa masy bitumicznej, w środę i czwartek podwykonawca wykona remont elementów odwodnienia nawierzchni, a w piątek i sobotę wylana zostanie wierzchnia warstwa masy bitumicznej. Prace będą trwały od poniedziałku do soboty i nie zakłócą pracy niedzielnej giełdy. Cały remont zakończy się do 21 czerwca i obejmie wymianę 3 559 m kw. nawierzchni wraz z regulacją wpustów ulicznych.
Dobra wiadomość dla osób sprzedających i odwiedzających teren, na którym wystawiane są samochody – ta część giełdy po zniwelowaniu i utwardzeniu nawierzchni powiększy się o ok. 750 m kw.
Teren, na którym co tydzień odbywa się giełda ma całkowitą powierzchnię ok. 18 tys. m kw. Przez wiele lat bardzo zniszczona nawierzchnia była prawdziwym utrapieniem zarówno osób handlujących, jak i robiących tu co tydzień zakupy. Dzięki sukcesywnym remontom stan placu bardzo się poprawił i - po uwzględnieniu obecnego remontu - nowa nawierzchnia zajmować będzie 12,3 tys. m kw. terenu, na którym swoje stoiska rozkładają handlowcy. Na wszystkie tegoroczne prace remontowe na przylegającym do terenów podożynkowych placu Zarząd Obiektów Sportowych wyda w sumie 258 297 zł.

Copyright © 2019 Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone.  Tworzenie stron internetowych   polityka cookies   klauzula informacyjna