ZARZĄD OBIEKTÓW SPORTOWYCH W KOSZALINIE

Od 28 czerwca koszalinianie mogą do woli korzystać z bezpłatnych kąpieli w pierwszym miejskim kąpielisku, jakie powstało na nowym zalewie Dzierżęcinki przy ul. Sybiraków. Opiekę nad obiektem roztacza ZOS sp. z o.o.

 

Ostatnia czerwcowa sobota była słoneczna i upalna, sprzyjała więc wodnym zabawom. O godz. 12 prezydent miasta Piotr Jedliński oficjalnie i uroczyście oddał nowy zalew we władanie mieszkańcom miasta, umieszczając białą flagę na maszcie stanowiska ratowników. Temperatura wody w zalewie wynosiła tego dnia 20 st., a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwało 7 ratowników WOPR-u.
Kiedy kąpielisko zostało oficjalnie otwarte – Piotr Jedliński wraz z wicemarszałkiem województwa Andrzejem Jakubowskim, senatorem Piotrem Zientarskim i wiceministrem Stanisławem Gawłowskim podwinęli nogawki i symbolicznie zanurzyli nogi w wodach zalewu Dzierżęcinki. Oczywiście, wcześniej woda w zalewie została sprawdzona w laboratoriach sanepidu, a wyniki kontroli nie podawały w wątpliwość, że latem koszalinianie będą mogli w pełni cieszyć się urokami plażowania.
Mieszkańcy nie zawiedli i tłumnie przybyli na uroczystość, a organizatorzy zadbali o to, aby atrakcji nie zabrakło. Po raz pierwszy w historii miasta można było skorzystać z toru wakeboardingu, który powstał na zalewie. Amatorów tego coraz bardziej popularnego sportu nie brakowało. Na brak zainteresowania nie mogła narzekać także wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Te wszystkie atrakcje za odpłatnością są dostępne codziennie.
W dniu otwarcia przygotowano darmowe wodne uciechy dla mieszkańców: wielki ślizg do wody dla dzieci oraz Blob Jump, czyli skok na poduszkę do wody.
Przez cały dzień rozgrywały się Mistrzostwa Koszalina w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji zgłosiło się 16 zespołów. Turniej zakończył się o godz.18.

Z kolei o godz. 18 odbyła się próba bicia rekordu w tańcu grupowym do piosenki zespołu Piersi „Będzie Zabawa". Rywalizację poprowadziło Fitness Studio Dominika. Tym razem rekordu nie udało się pobić, ale w zabawie na plaży wzięło udział ponad pół tysiąca mieszkańców! Zalew codziennie zaprasza mieszkańców do wypoczynku na plaży, kąpieli i innych letnich rozrywek. Ratownicy pracują do godz. 22, przy plaży znajduje się także wspaniale wyposażony plac zabaw.

Scenariusz uroczystego otwarcia

11:30 - rozpoczęcie rejestracji uczestników Turnieju Siatkówki Plażowej
12:00 - oficjalne rozpoczęcie imprezy
12:15 - taneczna rozgrzewka
13:00 - zajęcia Zumby
14:00 - konkurs, przeciąganie liny
15:00 - zajęcia fitness
16:00 - konkurs, zawody na najsilniejszego mężczyznę
17:00 – konkursy z nagrodami i zabawy dla publiczności
17:50 - oficjalne zakończenie Turnieju Siatkówki Plażowej
18:00 - rozpoczęcie akcji „Wytańczmy Rekord”
18:30 - zakończenie imprezy

Copyright © 2019 Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. Koszalin. Wszelkie prawa zastrzeżone.  Tworzenie stron internetowych   polityka cookies   klauzula informacyjna